Sektor budowlany 

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz sklejkę szalunkową

Deski szalunkowe to istotny komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły