Sektor budowlany 

Profesjonalny wynajem rusztowań

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie obędzie się żadna budowa. Dzięki niej wznoszą się nowe gmachy, a stare są modernizowane. Sprawdźmy więc, jak zbudowane są rusztowania oraz w jakich przypadkach wymagane jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – prace tynkarskie i instalacyjne

Istnieje dużo kategorii rusztowań – m. in. ramowe, jezdne, warszawskie, wspornikowe. Ich podstawę stanowią stalowe elementy nośne, które zespojone są poziomymi żerdziami. Żeby rusztowanie zapewniało bezpieczeństwo i funkcjonalność, konieczne są również moduły takie jak stężenie ukośne, ocynkowane ramy i rygle. Na takiej strukturze montuje się drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z różnorodnych materiałów oraz przeznaczone są do różnych celów. Przeważnie stosowane są do prac budowlanych, za ich pomocą przeprowadzane są na przykład prace malarskie lub murarskie. Masowo używane są do renowacji nieruchomości – zabytków, scen, domów jednorodzinnych, biurowców. Spotykane są w branży chemicznej, przydają się też do konserwacji kominów czy trybun. Części składowe rusztowania zrobione są z elementów aluminiowych i stopów metali.

Wynajem rusztowań – jakie są obostrzenia prawne

Na placu budowy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na to, że określenie „rusztowanie” jest uregulowane polskim prawem – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy zatem planujemy prace modernizacyjne, powinniśmy przekazać to fachowym firmom, które wynajmują rusztowania. Wówczas mamy pewność, że struktura będzie wytrzymała oraz zgodna z normami. Montażem powinna zajmować się osoba fachowo przeszkolona. W Polsce istnieją firmy dzierżawiące, składające, a także demontujące rusztowania. Wycena usługi jest określana indywidualnie w oparciu o metraż, okres wynajmu oraz zakres opcjonalnych prac montażowych.

Powiązane artykuły