Sektor budowlany 

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Jeśli chcesz zamówić podpory szalunkowe, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły