Sektor budowlany 

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Więcej na temat okna drewniane producent na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna wykonane z drewna najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec daje estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Nie tylko jednak estetyka jest ważną zaletą takich produktów. Jakie są pozostałe powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co stwarza duże możliwości wyboru i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc doskonałym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje ogromne możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budowli, świetnie sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet można jeszcze dodać to, iż znanych jest bardzo dużo skutecznych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, jak również to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest bardzo łatwa oraz nie zagraża ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wytwarzane z PCV lub plastiku.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły