Sektor budowlany 

Armatura kwasoodporna – zastosowania

Jeśli potrzebujesz armatury kwasoodpornej, koniecznie sprawdź https://metal-e.pl/ARMATURA-NIERDZEWNA

W mieszkaniu w stu procentach wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych sytuacjach wymagane są jednak o wiele korzystniejsze właściwości metalu, z którego wykonana jest wykorzystywana armatura. Jest tak między innymi w zakładach, gdzie wytwarza się dobra z użyciem substancji żrących – jak farby lub nawozy. By przenieść je we właściwe lokalizacje zakładu, trzeba wówczas użyć armatury umożliwiającej stworzenie instalacji wytrzymałej na wpływ kwasów. Na szczęście na rynku kupimy wiele produktów, z którymi okaże się to możliwe. Z czego więc wykonana jest armatura kwasoodporna? Jakie części znajdziemy w katalogach producentów? Gdzie je kupić?

Armatura kwasoodporna – jakie elementy?

Na rynku znajdziemy rozmaite części armatury kwasowej – na przykład krany, mufy, trójniki oraz rozety czy redukcje. Niezależnie od tego, jakie są to części, kluczowe jest to, z jakiego surowca są wykonane. Chcąc zapewnić absolutną odporność na działanie kwasów, wykorzystuje się w szczególności specjalne typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wyprodukowana jest zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się przez dużą domieszkę niklu i chromu. Ten materiał jest wytrzymały na wpływ różnych substancji o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. To rozwiązanie ma jednak wiele złych stron. Najistotniejszą z nich okazują się oczywiście wysokie koszty zakupu, które powodują, że założenie kompletnej sieci może być dużym problemem. Oprócz tego nie zawsze kupimy tam modele, których potrzebujemy. Dlatego dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te proponują po pierwsze duży wybór elementów, ale też zwykle niższe koszty zakupu.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły