Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Żywność 

Zdrowe odżywianie – sok z kiszonej kapusty i buraków

Kliknij tu, aby zamówić sok z kapusty kiszonej.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej znane warzywa i owoce. Pisząc o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie można pominąć także napojów takich jak maślanka, kombucza albo rozmaitego typu zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała substancje konieczne dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy ma w sobie sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo związków wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego warto go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają radzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy lub niestrawność. Pobudzają one również apetyt i działają osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły