Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Wyroby z litego drewna przetrwają dziesięciolecia

Sprawdź, gdzie zamówić wyroby z litego drewna.

Żyjemy w czasie kiedy nawet w niewielkich miastach bez problemu można wskazać na mapie lokalizację rozpoznawalnych salonów meblowych. Ich asortyment jest częstokroć tak obszerny, iż wchodząc do takiego sklepu można w kilka chwil urządzić każde pomieszczenie. Jednak umeblowanie ze znanych sieciówek wytwarzane jest często z lekkich i prostych w obróbce płyt MDF. Rzadko dorównują one solidnością oraz wdziękiem meblom dębowym, opracowanych przez ekspertów pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wykonanych z troską o każdy element.

Meble z litego drewna są nieco droższe, jednak przetrwają dziesięciolecia

Zamówienie mebli produkowanych taśmowo nie da się raczej nazwać długotrwałą inwestycją. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą wykazywać silne oznaki zużycia: zawiasy zaczną świszczeć, okleina odwzorowująca drewno odklei się na zagięciach, a tylne ścianki z chudej płyty pilśniowej z czasem się złamią lub odkształcą. To nie to samo co meble naszych dziadków i babć, które przechodziły z pokolenia na pokolenie we wręcz nienagannym stanie. Meble z litego drewna współcześnie nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, aczkolwiek nie wyróżniają się taką popularnością, dlatego że szybciej, łatwiej i taniej jest nam kupować w sieciówkach. To prawda, kupujący bierze pod uwagę, że meble z litego drewna często kosztują nieco więcej i, gdy wytwarzane są na zlecenie, niekiedy czeka się na nie nawet parę tygodni. Jednakże w zamian za to klient otrzymuje mebel gotowy przetrwać dekady, jeśli będzie o niego dobrze dbać. A utrzymanie w dobrej kondycji mebli dębowych wbrew pozorom nie wymaga dużego nakładu pracy.

Meble dębowe – pasują do szeregu trendów aranżacyjnych

Poza wyjątkową wytrzymałością meble dębowe mają również sporo innych atutów, które sprawiają, że nieustannie są rekomendowane i faworyzowane przez czołowych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o prostym designie nadają wnętrzom wyszukany charakter. Drewniane meble dają ciepło łączone z ogniskiem domowym oraz zaznaczają przywiązanie ich właściciela do tego co naturalne. Lite drewno znakomicie pasuje do przeróżnych stylów aranżacyjnych, toteż szafa bądź stolik kupiony do pokoju w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść po kilku latach w inny, na przykład industrialny wystrój. Co istotne, nawet gdy właściciel zapomni o regularnej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna najczęściej udaje się stosunkowo łatwo odświeżyć.

Adres firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły