meble ogrodowe drewniane, leżak drewnianyRobienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Wyposażasz ogródek? Polecamy drewniane meble ogrodowe

Meble, które stawiamy w mieszkaniu powinny być mocne, piękne i wygodne. Natomiast całkiem odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. Na naszych działkach i w ogrodach królują plastikowo-metalowe krzesełka oraz stoły. Jednak nic tak pięknie nie pasuje do radosnej zieleni natury jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestawy mebli ogrodowych, w które warto się zaopatrzyć

Jeżeli dysponujemy większym ogrodem zalecamy zorganizować go tak, aby w trakcie lata dało się komfortowo relaksować się i jeść pod gołym niebem. Podstawowym wyposażeniem działki czy ogrodu jest w związku z tym komplet ogrodowy – duży stół wespół z zestawem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników oraz ich przyszłych gości. Jeśli teren zielony jest na tyle obszerny, że stworzony w nim został zakątek ze stawem czy wiedzie przez niego parę ścieżek, warto wziąć pod uwagę postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć bądź nawet się położyć i napawać się otaczającym nas spokojem. Niemniej jednak nawet jeżeli brakuje miejsca na ustawienie dużego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w dowolnej chwili można rozłożyć, żeby zażyć słonecznej kąpieli.

Ogrodowe komplety drewniane – wytrzymałe, ale wymagają właściwej konserwacji

Meble z drewna są niesłychanie wytrzymałe, a zarazem znakomicie wyglądają jako meble balkonowe lub tarasowe, jak i postawione na trawniku. Drewno podkreśla swojski charakter przestrzeni, jednak nie oznacza to, iż meble ogrodowe z drewna są schematyczne i brzydkie. Drewno pozwala na znaczną kastomizację. Meble można pomalować na rozmaite barwy harmonizujące z konkretną aranżacją ogrodu. Nietrudno też zaakcentować ich naturalność – wystarczy jedynie zastosować odpowiednią bejcę. Przeciwnie do swoich plastikowych odpowiedników, ogrodowe komplety drewniane będą służyć przez lata, jednakże wymaga to od ich właściciela starannej konserwacji. Jeśli meble będą systematycznie olejowane oraz impregnowane zgodnie z instrukcją producenta, wilgoć czy mróz będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co z pewnością bardzo ważne dla ludzi dbających o środowisko – meble drewniane są najbardziej eko opcją, jeśli idzie o urządzenie działki. Nawet jeśli z powodu zużycia nadejdzie czas, żeby je wyrzucić, są one odpadem łatwo się rozkładającym, a zatem o nieznacznym niekorzystnym wpływie na otoczenie.

Adres firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły