Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to także świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.

Powiązane artykuły