Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Tablice korkowe wciąż są nam potrzebne

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj wykorzystujemy tablice korkowe?

Zazwyczaj spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, kluczowe informacje o organizowanych wydarzeniach (balach, konkursach, olimpiadach czy wizytach gości), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, aby tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – użyj ich w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy zastosować tego typu tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wykonywane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w wielu kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie srebrne, białe, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, dlatego każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży albo naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A pasjonaci podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, żeby zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.

Powiązane artykuły