Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu 

Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Jeśli potrzebujesz sprzętu do drenażu limfatycznego, zobacz tutaj.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Jest sporo powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica i stany zapalne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły