Robienie zakupów Usługi 

Rzeźby na zamówienie – popiersia, figury oraz pomniki nagrobne

Rzeźba stanowi jedną z najstarszych form artystycznego wyrazu. Pierwsze arcydzieła zaistniały już wiele tysięcy lat temu i nadal towarzyszą ludziom w różnych sferach naszego życia. Znajdziemy je głównie tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w galeriach, w świątyniach oraz w muzeach, ale także w przestrzeni publicznej: na rynkach i ulicach, w gmachach firm, a nawet w centrach handlowych. Rozpowszechnienie rzeźb w codziennym życiu jest na tyle znaczne, iż nie całkiem zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieła tworzone dłońmi rzeźbiarzy widujemy praktycznie na co dzień. W tym wpisie podamy kilka przykładów świadczących o powyższym.

Rzeźby z metalu w biurach i uczelniach wyższych

Dzieła rzeźbiarzy, nawet jeśli przedstawiają ogromne walory estetyczne oraz artystyczne, notorycznie bywają przez nas traktowane jako tło – na terenach publicznych (chociaż nie tylko) są wszak obecne wręcz na każdym kroku. Liczne pomniki, a także rzeźby ustawiane na zieleńcach, na ulicach bądź w przydomowych ogrodach, widoczne są wszak w zdecydowanej większości miast. Poza tym w szeregu przypadków można spotkać je również w licznych budowlach. Pełnią funkcję ozdobną między innymi w urzędach, uczelniach wyższych czy pozostałych miejscach użyteczności publicznej

Figury z brązu. Na zawody sportowe albo plebiscyty

Wspomniane wyżej przykłady to przeważnie potężne, nieruchome prace. Aczkolwiek stanowi to mniejszą część wszelkich rzeźb, z którymi mamy styczność w naszym codziennym życiu. Natomiast istotna większość z nich to mniejsze prace, przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku – to przykładowo nagrody na zwycięzców turniejów, popiersia wykonywane na zlecenie bądź medale. Organizatorzy rozmaitego rodzaju turniejów sportowych lub konkursów mają stosunkowo proste zadanie, bo zakup rzeźby na zamówienie (odlewów z brązu czy innych metali) nie jest wysokim wydatkiem, a ich przygotowanie należy po prostu polecić profesjonalnemu rzeźbiarzowi.

Powiązane artykuły