Robienie zakupów Sektor budowlany 

Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Dowiedz się, gdzie zamówić rynny PCV, wejdź na www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów się składają?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – które kupić?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się zatem przedyskutować z fachowcem.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane artykuły