Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Rolety ścienne i okienne – podobieństwa i różnice

Pragniesz o roletach w Twoich wnętrzach, jednak nie wydaje się to możliwe, ponieważ nie można ich umocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na ten model rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość światła do wnętrza, a jednocześnie osłania przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Domeną tych rolet jest nieskomplikowana instalacja na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą pomiędzy roletami ściennymi a okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej osłania przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się instalować je w pokojach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj stopień przepuszczalności światła jest proporcjonalny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wytworzono roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasów, sprawia, iż odnajdą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Rolety dzień i noc występują w wariancie okiennym i ściennym. Zależnie od potrzeb czy typu okna można wybrać którąś z tych opcji. Taki rodzaj rolety polecamy szczególnie do nietypowych okien, złożonych z wielu kwater.

Powiązane artykuły