Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Rolety okienne dla Ciebie

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wspominane są rok w rok wśród trendów na nowocześnie i modnie zaaranżowane wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz mnogość kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a nawet więcej wariantów kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini można zakupić w bogatej palecie barw.
Wybierz kolor podobny do Twojego wnętrza albo zdecyduj się na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to czerń, biel, szarość i beże. Szczególnie szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich typowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość do wysokości. Producenci oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do ram okiennych o standardowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, świetnym produktem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeśli zatem dostępne w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich ram okiennych, to alternatywnym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego przewężenia rolet.

Powiązane artykuły