Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie domu 

Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Problem kiepskiej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niedużych miejscowości. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej UE. Brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również kar za spalanie w kominkach niebezpiecznych materiałów (jak przykładowo produkty z plastiku czy gumy) i ciągnący się przez dziesięciolecia brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Oddziałuje to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można w takim razie zatroszczyć się samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – czyste powietrze w swoim domu

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje rozwinięte muszą koniecznie rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich obywateli. Będzie to z pewnością niełatwy oraz długotrwały proces. Jednakże zamiast wyczekiwać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już teraz samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można efektywnie odfiltrować cząsteczki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większość wirusów i bakterii, wywołujących niekiedy wiele chorób. Zalety stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią przede wszystkim osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i osoby zdrowe błyskawicznie poczują pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Osoby przebywające w sąsiedztwie dróg ekspresowych oraz rezydenci silnie uprzemysłowionych miejscowości powinni posiadać oczyszczacze, które bez problemów dadzą sobie radę z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj głównie o przefiltrowanie cząstek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też wyłapać nie tylko mikroorganizmy, zalążki grzybów i wirusy, ale także groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych mieszkaniach w mniejszej lub większej kondensacji. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy ma ono liczące się certyfikaty.

Powiązane artykuły