Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Sprawdź, gdzie kupić shutters, wejdź na skyshutters.pl.

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z PCV, płyt pilśniowych, a także z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, niemniej jednak rewelacyjnie sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się jeszcze dość rzadko, ale gros z nas na pewno widziało je w telewizji lub w kinie, bowiem te okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA i w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader stylowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Wypada też zaakcentować, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za kolejny atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły