Robienie zakupów 

Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Tu znajdziesz środki do dezynfekcji rąk

Aż pięć milionów bakterii może znajdować się na każdym cm2 powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się bakterie, wirusy oraz pasożyty powodujące groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mleka, jajek oraz mięsa (głównie z drobiu), ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły