Robienie zakupów Sektor budowlany 

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Dalsze informacje o kontenerze KP 7

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, jak również zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły