Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz listwy drewniane

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły