kontenery otwarte, kontenery rolkoweRobienie zakupów Sektor budowlany 

Kontenery na odpady – dla firm usługowych i budowlanych

Nie wszystkie odpady mogą być wyrzucane do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, jak również odpadów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednak wyniknąć komplikacje związane z magazynowaniem i przewozem śmieci. Aby ich uniknąć, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do gromadzenia i transportu gruzu, starych mebli, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze zdają egzamin przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak wióry metalowe, granulaty czy trociny. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla których przedsiębiorstw?

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są różne firmy. Pośród nich można wymienić między innymi ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywózki gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one swoim klientom, a po wypełnieniu odwożą do punktu legalnego ich składowania bądź recyklingu.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły