Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Kup lampę solną

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne kupisz w trzech odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód można je dopasować do wystroju mieszkania, ponieważ występują w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu lub walca.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Wiele osób wierzy, że lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest delikatny i kojący, więc rekomenduje się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres albo brak snu, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły