Robienie zakupów Żywność 

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Kapsułki do ekspresu Nespresso znajdziesz na cafessima.pl.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Trieste, Venezia i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel oraz Chocolate.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Natomiast dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły