Robienie zakupów 

Czy grawer na długopisie to dobry pomysł na prezent dla promotora?

Nie ulega wątpliwości, że koniec studiów zawsze związany jest z wieloma wyzwaniami. Przeciętny student gorączkowo dokańcza swoją pracę dyplomową, stara się o ostatnie zaliczenia, zbiera podpisy w karcie obiegowej, uczy się do obrony etc. Zadań z tym związanych można wymieniać bez końca. Śmiało trzeba powiedzieć, że jest to najbardziej absorbujący moment w życiu akademickim każdego studenta.

Jak się okazuje wspomniane wyżej wyzwania, nie są jedynymi którym musi podołać student. Zdając sobie sprawę, że obrona podczas której stara się on o uzyskanie tytułu zawodowego licencjata, magistra, czy też inżyniera wymaga odpowiedniej oprawy. Nie chodzi tutaj bynajmniej o oprawę napisanej pracy, ale o drobny podarunek dla promotora. Warto zwrócić uwagę, że zagadnienie wręczania dowodów wdzięczności, wśród niektórych studentów budzi kontrowersje. Należy sądzić, że wynika to w głównej mierze nie z pobudek etycznych, ale finansowych. Chodzi mianowicie o to, iż statystyczny żak w trakcie studiów decyduje się również na podjęcie pracy. Nie wszystkich stać na opłacenie miejsca w akademiku, czy pokoju. Do tego dochodzą wydatki związane z wyżywieniem, ubezpieczeniem bez którego nie zrealizuje praktyk, oraz sama oprawa napisanej pracy. Z tego wynika, że termin „studia bezpłatne”, wcale nie oznacza braku zobowiązań na tle finansowym. Oddzielną kwestią są naturalnie studia na uczelniach prywatnych, oraz w formie zaocznej. Tutaj pojawiają się już poważne kwoty, które należy terminowo uiścić.

Kiedy jednak decyzja o prezencie zostaje podjęta

Człowiek na ogół ulega naciskom grupy w której przebywa. Prawdopodobnie doświadczył tego nie jeden uczestnik kursów wyższych uczelni. Zakładając, że jednak zapadła decyzja o zakupie i wręczeniu prezentu dla promotora, automatycznie pojawia się problem kluczowy. Mianowicie, co wypada wręczyć? Pomysłów na tego typu okazję, przeważnie nie brakuje.

  • Alkohol, czy taki prezent jest w dobrym tonie? Odpowiedź jest subiektywna i zależna od charakteru uczelni, jak i samego promotora.
  • Kwiaty, one najczęściej są jedynie dodatkiem do upominku.
  • Kosze upominkowe, tutaj może przerazić studenta cena.

Rzecz która zapada w pamięci

Koncentrując się na wyborze, warto pomyśleć nieszablonowo. Nasuwa się pytanie, jaka rzecz łączy w sobie takie elementy jak profesjonalizm, wdzięczność, oraz użyteczność. Wydaje się, że godnym rozważenia kandydatem na prezent dla promotora, może być grawer na długopisie. Nie ulega wątpliwości, iż długopis to podarunek elegancki, oraz łączący wspomniane wyżej elementy. Atutem są jeszcze dwa argumenty. Otóż, taki długopis prawdopodobnie długo promotorowi posłuży, a grawer za każdym razem przypomina mu jego seminarzystów. Naturalnie, w grę wchodzą jeszcze breloki, jednakże grawer na długopisie wydaje się być zarówno praktycznym, oraz niebanalnym rozwiązaniem.

Niezależnie jednak jaki w konsekwencji student wybierze prezent, istotne jest by jego poszukiwania nie przyćmiły samej obrony.

Powiązane artykuły