Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Zobacz, gdzie kupić części do Citroena

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Crosser, C-Elysse, C4, C5, C6, Xsara, Saxo, Xantia i Nemo. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co nabywamy najczęściej?

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują też moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie tanio i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne części można zamówić online.

Adres firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły