Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Chcesz kupić bagażnik na relingi zintegrowane? Sprawdź http://tinyurl.com/y4avg8c8.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły