Robienie zakupów 

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Tutaj znajdziesz antenę DVB T

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły