Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie domu 

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Więcej szczegółów o shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem domów w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również wygodny. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła docierającego do pomieszczenia, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. W dodatku okiennice typu shutters lepiej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły