Robienie zakupów 

Akrylowe kapsle na monety – skutecznie chronią numizmaty nawet 10 lat

Zobacz, gdzie kupić pudełka na monety, wejdź na https://goldbroker.pl/kapsle-pudelka/.

Każdy pasjonat numizmatyki wie, że wartość zebranych przez niego monet może zwiększyć się tylko wówczas, jeśli uda się zachować je w przyzwoitym stanie. Jak zatem chronić zarówno mniej cenne, ale także nadzwyczaj rzadkie monety? Zalecamy specjalne kapsle oraz pudełka.

Kapsle do monet – mocna osłona przed zarysowaniem

Hobbyści mają radość nie tylko z samego kupna numizmatów, ale dodatkowo z ich klasyfikowania, przeglądania lub okazywania innym wielbicielom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie w dłoń numizmatu, w szczególności okazu w stanie idealnym wykonanego z delikatnego kruszcu (m.in. ze złota), może spowodować jej otarcie. Dlatego więc poleca się zamykać bardziej wartościowe numizmaty w kapslach do monet, które produkowane są w wielu wielkościach odpowiadającym wymiarom popularnych okazów. Kapsle wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokim stopniu przezroczystości, i choć nie trzeba się z nimi męczyć przy otwieraniu oraz zamykaniu, są one hermetyczne i dobrze zabezpieczają monetę przed niekorzystnym oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet dostępne są dwa warianty kapsli do monet – okrągłe i kwadratowe, które posiadają wkład z pianki wyprofilowany do przechowywania monety o danej średnicy. Nadzwyczaj istotny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, bo to udaremni jej przemieszczanie się w środku pojemniczka i obniży możliwość zarysowania jej rantów, awersu i rewersu.

Pudełka na monety – schowasz w nich też numizmaty w tekturowych holderach

Kapsle są znakomitym sposobem zabezpieczenia numizmatów, ale jak wygodnie oglądać kolekcję, gdy jest w nich schowana? Zalecanym rozwiązaniem jest zakup pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsli już używamy. W takim pudełku układamy kwadratowe kapsle w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich też trzymać monety w holderach – tych zmieści się tu zdecydowanie większa ilość aniżeli akrylowych kapsli. Pudełka i kapsle do monet od najlepszych producentów potrafią skutecznie ochraniać eksponaty nawet przez piętnaście lat!

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły