Reklama, marketing, promocja Tematyka informatyczna 

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Ale co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.

Powiązane artykuły