Reklama, marketing, promocja Tematyka informatyczna 

Krótki poradnik o optymalizacji strony dla urządzeń mobilnych

Powszechne używanie urządzeń przenośnych sprawia, że webmasterzy z większą ochotą przygotowują mobilne wersje stron. Jest to bardzo ważne z powodu zwiększonego ruchu w Internecie pochodzącego właśnie z urządzeń przenośnych. Jest prosta zasada: jeśli chcesz mieć wielu użytkowników musisz stworzyć im jak najlepsze warunki korzystania z Twojej strony. Z tego względu właśnie niezbędna jest optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Najważniejsze zasady optymalizacji strony dla urządzeń mobilnych

Jest kilka czynników, o których musimy pamiętać, przygotowując naszą stronę. Jeśli chcemy być przyjaźni dla użytkowników urządzeń mobilnych, która wpływa na to, czy nasza strona jest przyjazna dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, co najważniejsze musimy zadbać o to, aby strona otwierała się właściwie na różnych urządzeniach. Należy też zagwarantować szybkie wyświetlanie się zawartości serwisu. Użytkownikom mobilnym zależy przecież przede wszystkim na szybkim dostępie do informacji. Następnym oczywistym, ale bardzo ważnym elementem, jest przejrzystość. Tworząc stronę z myślą o urządzeniach przenośnych musimy zadbać o odpowiednią wielkość wszystkich elementów oraz odstępy między nimi. Przydatne jest również korzystanie z informacji o miejscu, w którym znajduje się użytkownik. Dobrze, jeśli nasz portal wyświetla dodatkowe notyfikacje o tym, co znajduje się w pobliżu użytkownika.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych – co zaleca Google

Zastosowanie wyżej wymienionych zasad z pewnością przełoży się na zwiększenie ruchu na optymalizowanej stronie. Wypracować to można na parę sposobów. Możemy zastosować na stronie zasady RWD (Responsive Web Design). Jest to rozwiązanie proponowane przez Google. W niektórych sytuacjach nie możemy zachować pełnej responsywności. Wtedy powinno się pomyśleć o stworzeniu wersji strony dla urządzeń mobilnych. Jest to wyjście mniej wygodne, ponieważ wymaga zastosowania dodatkowego adresu URL. Jeżeli nasza strona postawiona jest np. na WordPressie, możemy po prostu zainstalować odpowiednie wtyczki, które dostosują zawartość strony do urządzeń mobilnych. Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych, to w obecnej chwili niezbędny element projektowania stron.

Powiązane artykuły