Baza porad Podróżowanie Witryny www 

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Chcesz poznać atrakcje turystyczne w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem zdarza się, że trudno odnaleźć się w ogromie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której migiem znajdą zabytki i muzea, schroniska, motele i hotele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz atrakcje narciarskie.

Portal o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Wyjątkowo przydatny dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane artykuły