Podróżowanie Sport i hobby 

Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Co trzeba wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Zdecydowanie są one oszałamiające, jednakże osoby chętnie uprawiające ten typ sportu z czasem pragną zasmakować emocji płynących z wypraw po nieznanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – masyw górski dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną ilością baszt skalnych, skalistych grani i stromych turni, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i niezwykle spadziste stoki, wyznaczono w nich także mnóstwo bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz również ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych wyposażonych w liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły