Hobby Podróżowanie 

Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie w rozsądnej cenie.

Entuzjaści gór, którzy znają już na wylot wszystkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, nierzadko zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Signalkuppe – 4554 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podwyższać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo interesujących propozycji kierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już pewne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się optymalną wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk w głównej mierze na aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem tych wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym radość z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły