Podróżowanie 

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Skitury - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej jedynie po to, aby spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obytych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Chcesz upewnić się, że dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły