Kształcenie 

Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Szukasz aktualnej oferty kursu Photoshop? Idealnie trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest dużo programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, szybko został ulubionym oprogramowanie artystów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, temperą lub farbami akrylowymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Digital painting – szkolenie pod okiem instruktora

Praktycznie nauka digital paintingu toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, jednak aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli, należy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły