Kosmetyki 

Czym jest lipotransfer?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o lipotransferze w Kielcach, znajdziesz na https://bit.ly/3gWIFp0.

Obecnie medycyna estetyczna prężnie się rozwija. Osoby, które decydują się na poddanie się takim zabiegom, mają możliwość wyboru spośród kilku procedur usunięcia zmarszczek oraz modelowania sylwetki. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważa się za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach czysto estetycznych, ale pozwala on też na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek m.in. u osób po usunięciu piersi.

Czym charakteryzuje się lipofilling?

Plusem lipotransferu, nazywanego także lipofillingiem, jest fakt, iż w czasie zabiegu wykorzystuje się tkankę tłuszczową pobraną bezpośrednio od pacjenta, a potem przeszczepia się ją w część ciała, której pragniemy dodać objętość. To daleko minimalizuje (jakkolwiek, oczywiście, całkowicie nie eliminuje) możliwość pojawienia się reakcji alergicznej. Za pomocą autologicznego transferu tkanki tłuszczowej można zrealizować masę zabiegów estetycznych, zaczynając od popularnych zabiegów regeneracji skóry w okolicach szyi i twarzy, po większe zabiegi, jak ujędrnienie oraz kształtowanie pośladków lub piersi. Uniwersalność lipofillingu przejawia się również tym, że wykorzystuje się go do rekonstrukcji deficytów tkanek oraz eliminowania blizn, jak również w ginekologii estetycznej, między innymi do kształtowania genitaliów. Następną ważną zaletą lipotransferu jest niewątpliwie trwałość osiągniętych z jego pomocą rezultatów.

Lipofilling – czy zawsze można go przeprowadzić?

Nie każda osoba, która przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z zamierzeniem poddania się lipotransferowi, zostanie dopuszczona do tego zabiegu. Lekarz specjalista na bazie bieżących wyników badań rozpatruje wnikliwie sytuację zdrowotną ze swoich pacjentów. Lipotransferu nie przeprowadza się m.in. u osób, u których wykryto raka, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na zakrzepicę, schorzenia wątroby, cukrzycę bądź choroby układu krążenia. Jak przebiega zabieg lipofillingu? Na pierwszym etapie przy znieczuleniu punktowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder ewentualnie brzucha. Z pobranego materiału odseparowuje się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a następnie wstrzykuje się ją w te rejony ciała, którym chcemy dać większą objętość. Najczęściej są to powieki i dłonie.

Adres firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły