kurs malowania akwarelamiHobby Kształcenie 

Nauka malowania akwarelami w grupie pasjonatów

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, żeby czuć z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak jedynie hobby albo sposób na relaks po trudnym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, zalecamy zapisać się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – poznaj te trudne farby

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i bezproblemowego do uzyskania, lecz jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący artysta z rzadka ma pojęcie. Dużą rolę w samym toku malowania ma również koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet artyści wyrobieni w tej technice w żadnym razie nie mogą być pewni tego, iż praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz nabyć przydatne elementarne informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin rzetelnie wyjaśniają specyfikę akwareli, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd dzieła.

Atuty uczestnictwa w kursie akwareli

W czasach ogólnodostępnego internetu każdy może odszukać i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli pod okiem kompetentnego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej nauce technik artystycznych potrzebne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków w czasie tworzenia prac. Te korekty umożliwiają szybciej nabywać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Poza tym praca w zespole innych osób o pokrewnych pasjach wytwarza przyjacielską aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w ośmielaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia później rzetelnie ocenić autorskie prace już odbyciu kursu.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły