Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?
Kup filtr minipleat
Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w salach OIOM).
Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz spaliny
Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej czy budynkach mieszkalnych świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, włosy bądź pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.
Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić najwyższe normy sterylności
Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju stosowane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane wysokie normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących elektronikę.
Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.
Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 10 46