Biżuteria Robienie zakupów 

Wisiorki srebrne

Tu zamówisz zawieszki srebrne

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wilgocią i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.

Powiązane artykuły