Biżuteria 

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Zobacz, gdzie kupić topaz mistyczny

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać biżuterię do danej kreacji.

Powiązane artykuły