Biżuteria Robienie zakupów 

Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednak ma miejsce ta długo wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – obyczaj od wielu stuleci

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niezwykle stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie chcieli zademonstrować swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, jednakże materiały te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znaczący przyrost ich uznania daje się odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Oczywiście pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym brylantem, jednak potencjał swobodnego dobierania rozmaitych kamieni i metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się rubin, szafir bądź szmaragd. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna winien zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, wzoru czy liczby karatów, w związku z tym każdy odszuka śliczny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, wobec tego jego wartość ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły