Automatyka dla przemysłu 

Nowoczesna telewizja – wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy znajdziesz na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjny sprzęt używany przez operatorów TVK. Zostało ono wyprodukowane w celu zwiększenia i wyrównywania mocy sygnałów biegnących do konkretnych odbiorców. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – innowacyjne urządzenie

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają najczęściej w paśmie 50 Hz – 6 MHz. Świetnie niwelują różne nieprawidłowości emitowane np. przez internet LTE oraz pozwalają na odtwarzanie treści multimedialnych. Z reguły umieszczone są w budynkach, gdzie mieszkają klienci. Zasilanie modułów odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany bez żadnych ograniczeń. Transmitowany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a konfiguracja sprzętu nieskomplikowana. Moduły te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Parametry mogą być różne, w zależności od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana konfiguracja

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Wykorzystuje się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do wzmacniaczy zaimplementowano także specjalistyczną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są bardzo bezpieczne. Zaawansowane technicznie modele mają wbudowany specjalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji sprawia, że te urządzenia są szeroko rozpowszechnione i zapewniają abonentom świetną moc sygnału w warunkach domowych. Dużym atutem jest także energooszczędność na poziomie ok. <6W.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły