Automatyka dla przemysłu 

Motoreduktory – gotowe układy napędzające nasz świat

Więcej o motoreduktorach na https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktory to ogólnie mówiąc nierozłączne układy napędowe składające się z silnika i przekładni. Jak działają motoreduktory i jak się je stosuje? Dowiesz się wszystkiego poniżej.

Motoreduktory zakupisz bez przeszkód z katalogu producenta

Motoreduktory pomagają skuteczniej wykorzystać elektryczne silniki w roli napędu w wielu funkcjach w przemyśle. Za pośrednictwem przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika jest redukowana nawet kilkusetkrotnie, przy jednoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Oczywiście skuteczność przekładni nigdy nie będzie stuprocentowa, wobec tego zawsze zauważalna jest niewielka dysproporcja pomiędzy mocą wyjściową i wejściową w układzie. W skład zintegrowanego układu jakim jest motoreduktor mogą dodatkowo wchodzić inne moduły jak hamulce albo sprzęgła. Największą zaletą motoreduktorów jest to, iż są to gotowe układy, które można bez problemu dobrać z oferty producenta tak, by ich parametry dokładnie odpowiadały wymogom budowanego projektu. Konstruktorzy nie tracą w ten sposób tygodni, a wręcz miesięcy, na czasochłonne obliczenia i testy pojedynczych kompletów części. Zależnie od rodzaju i konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być przeznaczone do dużych, umiarkowanych bądź lekkich obciążeń, a także do krótkiego lub długiego okresu pracy.

Motoreduktor, w którym użyto kilkustopniową przekładnię, pozwala otrzymać niezwykle wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilku tysięcy.

Motoreduktory – jakie ich typy się rozróżnia?

Chociaż motoreduktory mogą być budowane w oparciu o różne rodzaje silników (DC, AC, BLDC oraz szeregowych), wyróżnia się je według typu przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (posiadające przekładnię walcową).

Nie ma na pewno takiego obszaru gospodarki, w którym nie można by zastosować motoreduktora jako układu napędowego. Czy to transport, produkcja żywności czy przemysł, dzięki motoreduktorom poruszają się różne automaty, jak podnośniki, linie bagażowe na lotniskach, schody ruchome i wertykulatory. Duże spektrum ich wielkości, mocy oraz rodzajów zastosowanych w nich przekładni i silników spowodowała, że liczbę realnych kombinacji, jakie teraz mają w ofercie cenieni światowi producenci motoreduktorów, trzeba wyrażać już nie w setkach lub tysiącach, lecz wręcz w milionach.

Adres firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły