Automatyka dla przemysłu 

Jak działa wzmacniacz kanałowy

Tu zamówisz wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje sama nazwa najważniejszym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy w jaki sposób działa to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

Na rynku znajdziemy dużo aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Montowane są na obszarach, na których sygnał jest bardzo znikomy. Umożliwiają uzyskanie dobrej jakości kanałów np. w górach, stacjach metra, jak również w niektórych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich pokrywa powoduje, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery dedykowane filtry UHF

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – np. VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię eliminującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada również 3 lub 4 specjalne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGITmax HD. Wzmacniacze kanałowe mają zewnętrzne zasilanie, a także sygnalizatory LED.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły