Automatyka dla przemysłu 

Gdzie wykorzystywany jest kabel światłowodowy?

Szukasz kabla światłowodowego? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Kabel światłowodowy to z całą pewnością bardzo duże osiągnięcie techniczne. Możliwości jego zastosowania jest naprawdę bardzo dużo. Nie można uznać za przesadę stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Jest to produkt bardzo zaawansowany, który charakteryzuje się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest dzisiaj w zasadzie niezastąpiony, jeśli chodzi o łącza telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między centralami a abonentami nie zawodzą, a ryzyko błędu jest niewielkie bądź żadne. Połączenie jest rewelacyjne, co zapewnia najwyższą jakość tego, co słychać w słuchawce aparatu telefonicznego. Natomiast elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich także rozgłośnie TV. Kable światłowodowe cechują się małą wagą, dzięki czemu rewelacyjnie spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji na żywo, ponieważ gwarantują swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – z czego się składa?

Kable światłowodowe, które na ten moment znaleźć można na rynku, różni od siebie m. in. jakość. Te najlepsze poddawane są w procesie wytwarzania wyjątkowo uważnemu nadzorowi technicznemu, za sprawą czego nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Zastosowanie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy cechujące wysokiej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, dzięki której kabel odporny jest na działanie szkodliwych czynników i tym samym może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to z całą pewnością ogromny krok do przodu, jeżeli chodzi o stosowane współcześnie rozwiązania techniczne.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły